KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6125030
*
nr 612 5030
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Klosterinteriör, 35x24
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2009
kl 17:46:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:14:30
1
300 kr
24/11 15:16:51
2
350 kr
26/11 18:54:38
3
500 kr
30/11 16:23:16
4
600 kr
30/11 17:20:15
3
600 kr
30/11 17:20:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller klosterinteriör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
nr 612 5030
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Klosterinteriör, 35x24
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 10:14:30 | 1 | 300 kr |
| 24/11 15:16:51 | 2 | 350 kr |
| 26/11 18:54:38 | 3 | 500 kr |
| 30/11 16:23:16 | 4 | 600 kr |
| 30/11 17:20:15 | 3 | 600 kr |
| 30/11 17:20:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk mÃ¥lare född 1849, död 1937.Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller klosterinteriör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



